Serwis Klimatyzacji Gdańsk

Klimatyzacja to ceniony przez wszystkich kierowców, podstawowy element wyposażenia każdego samochodu, który umożliwia komfortowe podróżowanie, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących za oknem. Bezawaryjność i sprawne działanie systemu gwarantuje regularny przegląd klimatyzacji oraz określone działania wpływające na bezusterkową i płynną wentylację. My, jako doświadczeni od lat w branży specjaliści, oferujemy Państwu kompleksowy serwis klimatyzacji w Gdańsku, który przewyższy najśmielsze oczekiwania każdego kierowcy. Nasz wykwalifikowany zespół przy pomocy profesjonalnych urządzeń zrobi wszystko, co w jego mocy, aby szybko i rzetelnie dokonać naprawy, czyszczenia lub nabijania klimatyzacji. Ze swojej strony gwarantujemy także kompetentny serwis oraz sprawdzone, najwyższej jakości wymienne części.

Serwis klimatyzacji samochodowych Gdańsk
Serwis klimatyzacji samochodowych Gdańsk i okolice

Jakie czynności obejmuje oferowany przez naszą firmę serwis klimatyzacji?


Sprawne i prawidłowe działanie układu klimatyzacji zależy głównie od wystarczającej ilości czynnika chłodniczego. Jednak przynajmniej raz w roku, najlepiej przed sezonem letnim, warto cały układ dokładnie odgrzybić, oczyścić i osuszyć. Dokonanie pomiaru ciśnienia pomoże wykryć ewentualne nieszczelności, czego skutkiem musi być natychmiastowa naprawa klimatyzacji. Z uwagi na powyższe potrzeby, nasz serwis obejmuje:

  • Kontrolę temperatury oraz ciśnienia,
  • Kontrolę stanu ilości czynnika chłodniczego,
  • Wymianę osuszacza – punkt ten powinien nastąpić przynajmniej raz na 3 lata
  • Obowiązkowy punkt mający niebagatelny wpływ na zdrowie człowieka i sprawną wentylację – odgrzybianie poprzez ozonowanie oraz wymianę filtra kabinowego,
  • Test elektronicznego systemu odpowiadającego za prawidłowe działanie klimatyzacji – dotyczy często nowszych samochodów wyposażonych w automatyczną klimatyzację.

W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie udzielimy wsparcia i odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Nie mniej jednak jesteśmy pewni, że zlecenie serwisu klimatyzacji naszej firmie to najlepsze, co może spotkać Państwa samochód. Zapewniamy profesjonalną analizę problemu, atrakcyjne ceny oraz krótkie terminy realizacji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego i umawiania usługi serwisu klimatyzacji w Gdańsku!

Regeneracja turbiny czy turbosprężarki? Czy jest jakaś różnica?

Inżynierzy i konstruktorzy aut nieustannie pracują nad tworzeniem coraz to lepszych, szybszych i bardziej niezawodnych samochodów. Coraz bardziej modne stają się auta z napędem elektrycznym, które są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska. Chociaż jednak mówi się o nich, że są autami przyszłości, to wciąż jeszcze nie mogą się równać z super szybkimi autami jeżdżącym na benzynę. W czym tkwi sekret imponującej prędkości i przyspieszenia tych aut? Warto pamiętać, że na bardzo dobre osiągi auta wpływ ma nie tylko sam silnik, ale i inne, usprawniające go mechanizmy. Jednym ze sposobów, by jeszcze bardziej przyspieszyć auto, jest zamontowanie w nim turbosprężarki, która sprytnie wykorzysta wytwarzane przez silnik spaliny i zapewni mu dodatkowe doładowanie.

Turbosprężarki, które zaczęto montować  początkowo w autach z wyższej półki, tak bardzo przypadły do gustu fanom samochodów, że modne stało się montowanie ich również w samochodach średniej klasy i autach używanych, które pierwotnie nie były wspomagane przez turbosprężarkę.

A co z turbosprężarkami?

Jeśli zaś chodzi o same turbosprężarki, tu również wiele się zmieniło w ciągu kilku ostatnich lat. Przede wszystkim pojawiły się jeszcze bardziej wydajne turbosprężarki, w których pojawia się nie jedna, lecz dwie turbiny, dzięki czemu doładowanie silnika może być jeszcze większe!

By jednak auto rzeczywiście było niezawodne, a jego osiągi robiły wrażenie, warto pamiętać, że samo zamontowanie turbosprężarki to jeszcze za mało. W zależności od tego, jak bardzo eksploatuje się auto, trzeba co jakiś czas zdecydować się na regenerację turbosprężarki.

Czasami w warsztatach samochodowych można spotkać się z dwoma typami usług:

 

Niewtajemniczeni mogą mieć problem ze zrozumieniem różnicy w tych pojęciach. W rzeczywistości sprawa nie jest jednak aż tak skomplikowana. Turbina to po prostu element turbosprężarki. Przy jej regeneracji zwykle poddaje się ją testom, a przede wszystkim dokładnie czyści, by pracowała znów bardzo wydajnie. By jednak cała turbosprężarka znów działała prawidłowo, samo czyszczenie to za mało. Wszystkie jej elementy trzeba dokładnie zbadać, wyważyć, przetestować na specjalnym symulatorze. Tylko wtedy można mieć pewność, że regeneracja turbosprężarki przebiegła zgodnie z planem.

Zapytaj o wycenę – to nic nie kosztuje

By mieć pewność, że auto oddaje się w dobre ręce doświadczonych mechaników, najlepiej jest zawczasu znaleźć duży, ceniony warsztat samochodowy, który ma już grono zadowolonych klientów i od lat obecny jest na rynku. Aby dokonać wyceny zapraszamy do kontaktu. Pracujemy tylko na najlepszej jakości wyważarkach oraz piaskarkach oferując usługę najwyższej jakości.

Na czym polega regeneracja turbosprężarki

Sportowym samochodom tyko pozazdrościć można wyjątkowego przyspieszenia. Auta od najlepszych producentów mają dużą moc, a do setki potrafią przyspieszyć w ciągu nawet kilku sekund. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia, ale konstruktorzy wciąż myślą, w jaki sposób poprawić osiągi swoich najnowszych pojazdów. Hitem w motoryzacji stały się jakiś czas temu turbosprężarki, które mogą znacznie zwiększyć moc silnika. Turbosprężarka montowana jest w aucie, zasila ją pracujący silnik, a dzięki złożonym reakcjom, całe auto dostaje imponujące przyspieszenie.

Gdzie można znaleźć turbosprężarkę

Turbosprężarki doskonale sprawdzają się nie tylko w autach sportowych. Z powodzeniem wykorzystywane są też w usportowionych samochodach popularnych, coraz bardziej powszechne są też w samochodach z wyższej półki. Takie turbodoładowanie może kusić fana motoryzacji i dużych prędkości, ale warto też pamiętać, że turbosprężarka nie jest wieczną maszyną, a by działała  możliwie najdłużej i najlepiej, koniecznie co jakiś czas trzeba poddać ją profesjonalnej regeneracji.

Specjaliści i warsztaty, w których oferowana jest regeneracja turbosprężarek, doskonale wiedzą, jak obchodzić się z każdym autem. Profesjonalnie podchodzą też do montowanych w samochodach turbosprężarek. Standardowo, by poprawić pracę turbosprężarki, zwraca się baczną uwagę na jej tzw. gorącą część, czyli turbinę. By działała możliwie najbardziej wydajnie, trzeba ją nie tylko odpowiednio wyczyścić, ale i wyważyć z pomocą specjalnie przystosowanego do tego sprzętu.

Turbina – gdzie zregenerować?

Turbinę po regeneracji łączy się sprężarką i ponownie sprawdza się wydajność całego mechanizmu.

By osiągnąć możliwie najlepsze efekty, auto najlepiej oddać do godnego zaufania mechanika. Chociaż regenerację turbosprężarek oferuje się w coraz większej liczbie miejsc, to nie warto ulegać presji ceny i wybrać ofertę droższą, ale jednak u solidnego mechanika. By znaleźć warsztat, w którym można poddać profesjonalnej regeneracji turbosprężarkę, najlepiej jest poszukać online. Wiele cennych porad można znaleźć np. na forach tematycznych, na których regularnie udzielają się prawdziwi miłośnicy motoryzacji. Warto też wypytać wśród znajomych, czy nie mogą polecić dobrego mechanika, który specjalizuje się właśnie w regeneracji turbosprężarek.

Taka inwestycja w auto może przynieść zdumiewające efekty i pozwala odkryć na nowo możliwości, jakie drzemią pod maską nawet najbardziej popularnego i wcale nie najnowszego auta. Dzięki regeneracji turbosprężarki na nowo można odkryć przyjemność jaka płynie z szybkiej i dynamicznej jazdy autem.

Jeśli jesteście zainteresowani wyceną regeneracji Waszej turbinki – zapraszamy do kontaktu telefonicznego/ facebook lub mailowego.

Turbosprężarki Gdańsk

Auto zawsze w doskonałej formie

Samochody dla niektórych są tylko środkami lokomocji, które mogą znacznie ułatwić codzienne życie i zwiększyć jego komfort. Nie brakuje jednak osób, dla których samochód to coś więcej. Auto bywa dla niektórych oznaką męskości, nowoczesności, potwierdzeniem statusu społecznego. Nic zatem dziwnego, że przybywa osób, które gotowe są sporo zainwestować w swoje ukochane cztery koła. Wcale to jednak nie oznacza, że by się wyróżnić trzeba mieć auto najnowsze i prosto z salonu. Ta droga wydaje się prawdziwym fanom motoryzacji zbyt prosta. Obecnie modne jest inwestowanie w klasyki, auta, które już w jakiś sposób postrzegane są jako kultowe lub legendarne i, które mimo upływu lat, wciąż mają wyjątkowy potencjał. By zwiększyć możliwości takich aut, stworzono turbosprężarki Gdańsk, które z roku na rok budzą coraz większe zainteresowanie. By zamontować turbosprężarkę w swoim aucie, najlepiej jest wybrać się do doświadczonego mechanika. Warto o niego popytać wśród znajomych albo poszukać fachowca online.

W poszukiwaniu idealnego warsztatu

Jeśli planuje się doinwestować swoje cztery koła, nie warto za wszelką cenę oszczędzać na usługach mechaników. Szukając warsztatu, dobrze jest wybrać taki, który zatrudnia fachowców, posiada nowoczesną stację diagnostyczną, daje możliwość sprawdzenia silnika. W takim miejscu tak samo można montować turbosprężarki Trójmiasto, jak również i poddawać je okresowej regeneracji, która ponownie może przywrócić pojazdowi imponującą moc i duże przyspieszenie.

Regeneracja turbosprężarek przebiega w kilku etapach. Na dobry początek warto sprawdzić, jak pracuje silnik przed jakimikolwiek naprawami. W warsztatach można sprawdzić wszystkie parametry wyjściowe i dopiero zająć się wymontowaniem turbosprężarki. By mechanizm działał perfekcyjnie, podstawa to dokładne przeczyszczenie całej turbiny. To żmudne zajęcie mechanicy wykorzystują zwykle z użyciem specjalnych narzędzi i preparatów.

Nawet samo przeczyszczenie to jeszcze nie wszystko. Turbosprężarka i wszystkie jej elementy muszą też zostać odpowiednio zamontowane i wyważone, by całość znów działała bez zarzutu.

Dlaczego warto wybrać turbosprężarkę?

Zdania na temat zalet turbosprężarki Pomorskie w aucie są jak zawsze podzielone. Dla jednych to zbytek, niepotrzebne inwestowanie w auto, które i bez tego może świetnie sprawdzać się w swojej roli. W przypadku jednak, jeśli myśli się o podrasowaniu dużego auta, które w dodatku często jest mocno załadowane lub ciągnie dodatkowo przyczepę, turbosprężarka okazać się może dużym ułatwieniem.

Tak wzmocniony silnik nie tylko pracuje bardziej wydajnie. Sama jazda wymaga wtedy o wiele mniej wysiłku, ponieważ auto robi się bardziej dynamiczne i zwrotne. To zaś docenia się zawsze, zarówno przy jeździe po mieście, jak i w dłuższych trasach.

Zamontowanie turbosprężarki to również w miarę tani i skuteczny sposób, by ująć autu lat. O ile motoryzacja wciąż się rozwija, a najnowsze samochody są coraz bardziej dopracowane, to te starsze również mogą nadążać za tymi zmianami, jeśli tylko co jakiś czas zainwestuje się w unowocześnienia takie jak właśnie zamontowanie turbosprężarki. Taka decyzja to zawsze dobry wybór.

Hamownia podwoziowa i silnikowa – podstawowe różnice

hamownia-aut-w-gdanskuSamochód osobowy to prawdziwe dobrodziejstwo. Bardzo szybko do takiego wniosku dochodzą osoby, które lubią podróżować, muszą codzienne dojechać do pracy w innym mieście lub po prostu mają do załatwienia mnóstwo spraw każdego dnia. Samochód nie tylko daje poczucie niezależności, ale przede wszystkim poprawia zaoszczędzić sporo czasu. Znacznie też zwiększa komfort życia, co np. odczuwa się, kiedy samochodem jedzie się na duże zakupy. Samochód bywa bardzo pomocny na co dzień, warto jednak pamiętać, że również i on ma swoje potrzeby. Przede wszystkim regularnie trzeba poddawać go testom, sprawdzać, czy niektóre części nie wymagają wymiany. Chociaż sprawność auta może znacznie pogorszyć wiele elementów, to jednak najczęściej głównym winowajcą jest silnik.

 

 

Jeśli jesteście zainteresowani hamownią w Gdańsku to zapraszamy na pomiary!

Spadek mocy silnika można najłatwiej odczuć, kiedy trzeba ruszać na wzniesieniu lub wykonywać na drodze bardziej skomplikowane manewry. Jeśli auto wydaje się mniej dynamiczne, warto sprawdzić je zawczasu na hamowni. Nowoczesna hamownia coraz częściej spotykana jest na profesjonalnych stacjach diagnostycznych i w dobrych warsztatach samochodowych. Warto wiedzieć, że obecnie spotkać się można z dwoma ich typami.

 

 

 

Wyróżnia się dwa najważniejsze typy:

  • hamownię silnikową
  • hamownię podwoziową

 

Ta druga najczęściej wykorzystywana jest przy badaniu samochodów osobowych. W przypadku pierwszej badany jest faktycznie tylko sam silnik. Wyjmuje się go z auta i poddaje szczegółowym testom i uzyskuje bardzo precyzyjne wyniki. W przypadku hamowni podwoziowej, gdy silnik badany jest wewnątrz auta, na pomiary wpływ może mieć wiele dodatkowych elementów, np. praca kół. Nowoczesne hamownie tego typu jednak są na tyle dokładne, że nawet kiedy silnik jest w aucie, potrafią jasno określić, nad czym warto popracować, by auto zyskało większą moc.

Swój samochód warto zbadać na hamowni już przy okazji rutynowego przeglądu. Czasami zwykłe usterki można łatwo usunąć i w ten sposób szybko zwiększyć komfort jazdy. Obowiązkowo natomiast trzeba zapisać auto na testy na hamowni, kiedy planuje się przeprowadzić chiptuning.

 

Ta modna ostatnio odmiana tuningu ma przede wszystkim poprawiać osiągi silnika, a testy na hamowni pozwalają nie tylko określić potencjał auta, ale i wskazać, na jak dużą ingerencję w pracę silnika można sobie pozwolić, by nie uszkodzić auta. Niestety chociaż chiptuning jest coraz bardziej zaawansowany, to jednak wciąż raczej nie ma mowy o tym, by ze zwykłego, średniej klasy auta uczynić nagle pogromcę szos, z którym nie będą mogły się równać nowsze i znacznie mocniejsze auta.

Więcej informacji: http://turboelita.pl/hamownia-gdansk

Na czym polega chip tuning?

Każdy samochód prędzej czy później staje się wolniejszy, przyspieszenie gwałtownie spada, prowadzenie wymaga coraz więcej wysiłku. Przyjemność jazdy również z czasem jest coraz mniejsza. Pokusić się można o stwierdzenie, że auto niczym żywy organizm w końcu się starzeje. Chociaż sporo jest w tym porównaniu racji, to jednak auto wciąż jest maszyną, którą można regularnie naprawiać. Czasami wystarczy zrobić dokładny przegląd, przejrzeć części i wymieni te szwankujące, by auto otrzymało nowe życie i znów jeździło jak dawniej. Tym bardziej, że wiedza o samochodach jest coraz większa i przybywa warsztatów, w których naprawić i usprawnić można praktycznie każde auto.

audi-turboelita

Jeśli chodzi o samochody nowsze, z końca dziewięćdziesiątych i wyprodukowane po roku 2000, to warto zainteresować się nie tylko podstawowymi naprawami, ale i coraz bardziej ostatnio modnym chiptuningiem. Głównym założeniem chiptuningu jest usprawnienie pracy silnika. Można to osiągnąć na wiele różnych sposobów. Właściciele aut są nierzadko zdumieni, że samo już przeczyszczenie poszczególnych elementów silnika może przynieść zaskakujące rezultaty. Profesjonalny chiptuning zaczyna się jednak dopiero wtedy, kiedy samochodowi przywróci się obiecywaną przez producenta moc. Rasowy chiptuning ingeruje już w elektronikę, a wszelkie poprawki na stałe zapisują się w samochodowym oprogramowaniu. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby chiptuningiem zajął się profesjonalny mechanik.

 

Nieodłącznym elementem chiptuningu zawsze są fachowe i bardzo dokładne testy auta. Samochód umieszcza się wówczas na hamowni i dokładnie bada się nie tylko moc auta, ale i inne silnikowe parametry, jak np. moment obrotowy. Bardzo często hamownia pozwala wykryć banalne niekiedy usterki, które jednak potrafią bardzo spowolnić auto. Zapchane zawory, brudne części można praktycznie bez większego problemu przeczyścić i od razu cieszyć się większym komfortem jazdy. Chiptuning może ten komfort jeszcze bardziej zwiększyć.

 

Profesjonalny tuner zazwyczaj bada auto na hamowni nawet kilka razy zanim zaproponuje jakiekolwiek zmiany w ramach chiptuningu. Doświadczony fachowiec nie tylko zaproponuje co warto zrobić i w co warto zainwestować, ale i szczerze powie, kiedy chiptuningu nie warto wykonywać, bo, okazuje się, że w przypadku samochodów nie ma nigdy reguł, a nawet przebieg nie może jasno sugerować, w jakim faktycznie stanie jest auto. Nierzadko trafiają się w końcu zadbane auta, które pomimo bardzo dużego przebiegu, są też zadbane i śmiało można poddać ich silnik poprawkom.

Mapowanie silnika

mapowanie-silnika-chip-turboelitaSamochód w dzisiejszych czasach jest już nie tylko nieoceniony, ale coraz częściej staje się zwyczajnie niezbędny. To dzięki niemu można pojechać wygodnie nie tylko na wakacje, ale i dojechać wiele kilometrów o pracy, na duże zakupy, załatwiać codzienne sprawunki. Trudno dziś sobie poradzić bez auta, ale na szczęście okazuje się też, samochody dziś są znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu. W dobrej cenie można też sprowadzić auto i jeździć nim bez dodatkowego wkładu finansowego jeszcze przez wiele lat.

By jednak auto rzeczywiście było niezawodne, koniecznie zdać sobie trzeba sprawę, że trzeba je nie tylko regularnie naprawiać, ale przede wszystkim poddawać rozmaitym testom. Niezmiernie ważny jest w nich silnik, który jak by na niego nie spojrzeć, jest i zawsze pozostanie sercem samochodu. To właśnie problemy z silnikiem są głównym winowajcą, kiedy auto nagle zaczyna tracić moc, nie radzi sobie na wzniesieniach, a w kierowanie nim trzeba wkładać coraz więcej wysiłku.

Specjaliści od samochodów znaleźli już jednak skuteczny sposób na poprawienie pracy silnika. Jest nim chiptuning, który może przynieść zdumiewające efekty. Mapowanie silnika przebiega zawsze w kilku etapach. Najpierw auto jest badane na hamowni. To właśnie podczas tych wstępnych testów ustala się moc silnika i szuka się przyczyn, dlaczego jest mniejsza od tej, jaką obiecywał producent. Wszelkie wykryte na hamowni usterki się naprawia, by następnie auto znów przetestować na hamowni. Dopiero to drugie badanie pozwala na ocenienie faktycznego potencjału auta i dobrania takich poprawek, by chiptuning przyniósł najlepsze możliwe efekty.

Testy, testy, testy…

Precyzyjne testy to już bardzo dużo, ale należy też pamiętać, że bardzo ważne jest też to, kto podejmuje się tuningu. Koniecznie zwrócić się z tym trzeba do doświadczonych i świetnie do tego przygotowanych profesjonalnych mechaników. Amatorzy, chociaż mogą kusić niższymi cenami, o jednak bardzo często nie dysponują niezbędnym sprzętem, a w dodatku każdy błąd może fatalnie skończyć się nie tylko dla auta, ale i jego właściciela. W końcu chiptuning ingeruje w stan silnika, co zawsze przekłada się na to, jak auto zachowuje się na drogach. Fachowy chiptuning zwykle zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Taki amatorski może i zwiększa moc auta, ale wcale nie poprawia komfortu, sprawia, że ryzyko awarii i wypadku na drodze niebezpiecznie rosną. Koniecznie trzeba o tym pamiętać i w chiptuning nie bać się zainwestować większej kwoty. Tylko wtedy zabieg ten przyniesie spodziewane rezultaty.

Chipowanie silnika

tuning-turboelitaSamochód bywa traktowany przez niektórych jak oczko w głowie. Dla innych jest tylko maszyną, środkiem lokomocji, który w miarę wygodnie zawiezie ich z punktu A do B. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba być motomaniakiem, by zdać sobie sprawę, że zainwestowanie w poprawę stanu technicznego auta to również i skuteczny sposób, by przedłużyć mu życie. Na pewno nie zawadzi regularnie robić przegląd stanu technicznego. Tylko w ten sposób można w miarę wcześnie odkryć, co warto naprawić lub wymienić, by zapobiec pojawieniu się większej awarii.

 

Coraz więcej osób zaczyna też zwracać baczą uwagę na sam silnik. W końcu to serce każdego auta i to od tego, w jakim jest stanie, zależy to, jak auto będzie sprawowało się na drogach przy mniej i bardziej skomplikowanych manewrach. Chociaż producenci dbają, by ich samochody zapewniały możliwie największy komfort jazdy, to jednak nie wszystkie trudności da się zwyczajnie przeskoczyć. Problematyczne jest na przykład kierowanie dużym autem, kiedy za kierownicą zasiada bardzo drobna albo po prostu kobieta, która ma znacznie mniej sił fizycznych od mężczyzny. Czasami, kiedy samochód jest obciążony sporym ładunkiem lub ciągnie przyczepę, kierowanie także jest znacznie trudniejsze i trzeba w nie włożyć znacznie więcej wysiłku. Na szczęście znaleziono już na to prosty sposób – jest nim chiptuning, którego głównym celem jest zwiększenie mocy i poprawienie pracy silnika.  Chipowanie silnika nie jest jednak zwykłą pracą nad osiągami. Zabieg ten wymaga dużej wiedzy i jeszcze większego doświadczenia w tej dziedzinie, ponieważ ingeruje nie tylko w pracę silnika, ale i w elektronikę. Właśnie dlatego chiptuning trzeba wykonywać tylko w najlepszych stacjach diagnostycznych i warsztatach, które w dodatku dysponują nowoczesną  bardzo dokładną hamownią.

 

Kiedy poważnie myśli się o chiptuningu w swoim aucie, w pierwszej kolejności trzeba starannie przetestować silnik. Tu niezastąpiona jest hamownia, dzięki której można sprawdzić nie tylko moc auta, ale i wszystkie mniej  bardziej podstawowe parametry silnika. Dopiero po tym badaniu można planować tuning lub, jeśli to konieczne, zadecydować, jakie usterki trzeba usunąć, by samochód odzyskał dawną sprawność. Przy chiptuningu koniecznie pamiętać trzeba o jednym. Zmiany parametrów silnika możliwe są tylko do pewnego momentu. Chociaż chiptuning może rzeczywiście zwiększyć moc auta, to jeśli podrasuje się je zbyt mocno, to auto może nie tylko stać się bardziej podatne na awarie, ale i stać się poważnym zagrożeniem na drogach.

Ile kosztuje hamowanie auta?

Samochód jest na co dzień nieoceniony, oczywiście jednak, jeśli robi się z niego dobry użytek. Na pewno przydaje się, by dojechać do pracy, na ważne spotkanie służbowe czy chociażby przy dużych zakupach. Czasami jednak z tej wygody warto zrezygnować w trosce o własne zdrowie. Nie należy jednak przesiadać się do miejskiego autobusu czy tramwaju, ale znaleźć też czas, by codziennie zaliczyć przynajmniej 15-minutowy, szybki spacer.

Jeśli poszukujecie hamowni aut w Gdańsku to zapraszamy na pomiar!

Pomijając już jednak kwestie zdrowia, baczną uwagę należy zwrócić też na samo auto. By dobrze działało przez wiele lat zatroszczyć się trzeba o każdy szczegół. Nie jest ważne czy auto jest codziennie używane czy wręcz przeciwnie – często stoi w garażu lub pod przysłowiową chmurkę. Psikusa mogą równie dobrze sprawić tak samo zużyte, jak i zastane części. Właśnie dlatego auto trzeba poddawać auto regularnym przeglądom technicznym, by do minimum zmniejszyć ryzyko pojawienia się awarii w najmniej odpowiednim do tego momencie.

hamownia-aut-clio

Dziś praktycznie każdy dobry warsztat posiada też nowoczesną stację diagnostyczną, która pozwala precyzyjne zbadać części i układy w aucie. Coraz modniejsze stają się też hamownie, na których bada się stan silnika i sprawdza wszystkie związane z nim parametry – ciśnienia, temperatury, a przede wszystkim moc silnika i moment obrotowy. Hamownie są różne, ale najczęściej auta osobowe sprawdzane są na hamowniach podwoziowych. Nie ma przy tym ustalonej ceny za takie badanie. Najczęściej koszt badania ustalany jest indywidualnie. O cenie zaś decyduje nie tylko typ i model auta, ale i planowane zmiany. Jeśli w zakładzie planuje się nie tylko sprawdzić silnik, ale i wykonać chiptuning, z reguły można liczyć na bardziej atrakcyjną cenę.

Badanie na hamowni

By badanie na hamowni przyniosło możliwie najlepsze efekty, koniecznie trzeba sprawdzić je nawet kilka razy. W pierwszym teście ocenia się ogólny stan silnika, bada podstawowe parametry i ustala, co może być przyczyną zmniejszenia mocy auta. Po takim teście zazwyczaj usuwa się wykryte podczas badania usterki, by auto znów mogło trafić na hamownię. Podczas drugiego sprawdzianu testuje się ponownie auto i, jeśli planuje się chiptuning, ustala się zakres zmian, które można wprowadzić w obrębie silnika. Każde auto ma inny potencjał, ale z reguły nawet niewielki chiptuning może znacznie poprawić komfort jazdy, a jednocześnie pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze.

 

Ci kierowcy, którzy zdecydowali się na chiptuning nie tylko zauważają, że ich auto znacznie lżej się prowadzi. Zazwyczaj staje się też bardziej zwinne i dynamiczne przy tych najbardziej skomplikowanych i najprostszych manewrach.

Zwiększenie mocy silnika

chip-tuning-gdanskSamochód to już nie tylko luksus, a coraz częściej konieczność. Nawet ten średniej klasy, którego stan pozostawia wiele do życzenia może znacznie podnieść komfort życia, a przy okazji ułatwić znalezienie ciekawej pracy. Podczas gdy dojazdy komunikacją publiczną do innych miejscowości bywają czasochłonne, samochód może ten czas znacznie skrócić.

Jak to wygląda na naszych drogach…

Na polskich drogach samochodów przybywa, w dobrej cenie można ściągnąć z zachodu nawet kilkuletnie auto w przyzwoitym stanie. Niestety jednak trzeba się liczyć z tym, że każdy samochód, nawet ten, o który bardzo się dba, prędzej czy później może zacząć sprawiać kłopoty. Kiedy samochód nie jest już tak sprawny jak kiedyś, warto dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje. W pierwszej kolejności dobrze jest wybrać się na przegląd na dobrą stację diagnostyczną. Wskazane jest też badanie na hamowni, która to hamownia pozwala dokładnie sprawdzić stan i moc samego silnika. Czasami powody, dlaczego samochód traci moc są bardzo banalne. Wystarczy tylko przepchać ruchy, poczyścić elementy, by samochód znów odzyskał dawny wigor. Gdy jednak w jazdę wciąż trzeba wkładać sporo wysiłku, warto się zastanowić, czy nie zainwestować w chiptuning. Sama nazwa kojarzy się przede wszystkim z tuningiem i ma sporo wspólnego z tym pierwotnym tuningiem, który miał poprawiać osiągi auta. Chiptuning jednak skupia się przede wszystkim na samym silniku. Specjaliści mogą nie tylko zwiększyć jego moc, ale także popracować nad momentem obrotowym, żeby dodawanie gazu i ruszanie nie sprawiało większych problemów nawet na stromych wzniesieniach. By chiptuning przyniósł naprawdę dobre efekty, nie wystarczy jednak wybrać się do pierwszego lepszego mechanika. Tu potrzeby jest specjalista, który doskonale zna się na samochodach i ich elektronice.

Testy auta i nie tylko

Niezmiernie ważne są też szeroko rozumiane testy auta. Hamownia przydaje się nie tylko na samym początku. Sprawdzić trzeba na niej auto również po usunięciu wykrytych przy pierwszym badaniu usterek. Dopiero po drugim teście można zacząć planować, co można zrobić w ramach chiptuningu, żeby auto dobrze sprawowało się na drogach. Inwestycja w auto może i wiąże się z kosztami, ale mimo wszystko warto się na nią zdecydować. Tym bardziej, że profesjonalnie przeprowadzony chiptuning to nie tylko szansa, by poprawić osiągi samochodu, ale przede wszystkim zwiększyć tez bezpieczeństwo w czasie jazdy. Właśnie to bezpieczeństwo, a przy okazji również i większy komfort jazdy są praktycznie nie do przeceniania i warto zapłacić za nie każdą cenę.