Hamownia podwoziowa i silnikowa – podstawowe różnice

hamownia-aut-w-gdanskuSamochód osobowy to prawdziwe dobrodziejstwo. Bardzo szybko do takiego wniosku dochodzą osoby, które lubią podróżować, muszą codzienne dojechać do pracy w innym mieście lub po prostu mają do załatwienia mnóstwo spraw każdego dnia. Samochód nie tylko daje poczucie niezależności, ale przede wszystkim poprawia zaoszczędzić sporo czasu. Znacznie też zwiększa komfort życia, co np. odczuwa się, kiedy samochodem jedzie się na duże zakupy. Samochód bywa bardzo pomocny na co dzień, warto jednak pamiętać, że również i on ma swoje potrzeby. Przede wszystkim regularnie trzeba poddawać go testom, sprawdzać, czy niektóre części nie wymagają wymiany. Chociaż sprawność auta może znacznie pogorszyć wiele elementów, to jednak najczęściej głównym winowajcą jest silnik.

 

 

Jeśli jesteście zainteresowani hamownią w Gdańsku to zapraszamy na pomiary!

Spadek mocy silnika można najłatwiej odczuć, kiedy trzeba ruszać na wzniesieniu lub wykonywać na drodze bardziej skomplikowane manewry. Jeśli auto wydaje się mniej dynamiczne, warto sprawdzić je zawczasu na hamowni. Nowoczesna hamownia coraz częściej spotykana jest na profesjonalnych stacjach diagnostycznych i w dobrych warsztatach samochodowych. Warto wiedzieć, że obecnie spotkać się można z dwoma ich typami.

 

 

 

Wyróżnia się dwa najważniejsze typy:

  • hamownię silnikową
  • hamownię podwoziową

 

Ta druga najczęściej wykorzystywana jest przy badaniu samochodów osobowych. W przypadku pierwszej badany jest faktycznie tylko sam silnik. Wyjmuje się go z auta i poddaje szczegółowym testom i uzyskuje bardzo precyzyjne wyniki. W przypadku hamowni podwoziowej, gdy silnik badany jest wewnątrz auta, na pomiary wpływ może mieć wiele dodatkowych elementów, np. praca kół. Nowoczesne hamownie tego typu jednak są na tyle dokładne, że nawet kiedy silnik jest w aucie, potrafią jasno określić, nad czym warto popracować, by auto zyskało większą moc.

Swój samochód warto zbadać na hamowni już przy okazji rutynowego przeglądu. Czasami zwykłe usterki można łatwo usunąć i w ten sposób szybko zwiększyć komfort jazdy. Obowiązkowo natomiast trzeba zapisać auto na testy na hamowni, kiedy planuje się przeprowadzić chiptuning.

 

Ta modna ostatnio odmiana tuningu ma przede wszystkim poprawiać osiągi silnika, a testy na hamowni pozwalają nie tylko określić potencjał auta, ale i wskazać, na jak dużą ingerencję w pracę silnika można sobie pozwolić, by nie uszkodzić auta. Niestety chociaż chiptuning jest coraz bardziej zaawansowany, to jednak wciąż raczej nie ma mowy o tym, by ze zwykłego, średniej klasy auta uczynić nagle pogromcę szos, z którym nie będą mogły się równać nowsze i znacznie mocniejsze auta.

Więcej informacji: http://turboelita.pl/hamownia-gdansk

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane