TurboElita – profesjonalne usuwanie filtrów cząstek stałych DPF FAP Gdańsk – witamy na stronie! Na desce rozdzielczej samochodu pojawiła się czerwona lampka silnika? Auto dymi, straciło moc i nie nadaje się do normalnej jazdy? Mimo regeneracji i wypalenia filtra, usterka nie znika? Jeżeli na powyższe pytania odpowiadasz twierdząco – najprawdopodobniej masz problem z filtrem cząstek stałych. W takiej sytuacji naszym Klientom proponujemy dwa rozwiązania – całkowite usunięcie DPF FAP lub jego wymianę. Oczywiście najrozsądniejszym wyborem jest całkowite usunięcie problematycznego filtra cząstek stałych – dzięki temu zabiegowi Twoje auto wróci do pełnej sprawności, odzyska moc, a Ty będziesz miał pewność, że problem z filtrem już nigdy nie powróci.

Filtr cząstek stałych – co to jest i jak działa?

Filtr cząstek stałych instalowany jest po to, aby oczyszczać spaliny produkowane przez auta. Zalecenia o instalacji filtrów są na producentów samochodów odgórnie narzucane przez instytucje przyznające homologacje i uprawniające auta do sprzedaży i dopuszczenia do ruchu. Sprawa jest dosyć prosta – jeżeli producenci aut chcą, aby ich samochody mogły trafić na rynek – muszą dostosować się do dyrektyw i instalować specjalne filtry, które oczyszczają spaliny i przy okazji powodują liczne problemy związane z eksploatacją auta (wyżej opisane straty mocy, nadmierne dymienie i błędy silnika).

Niestety filtry DPF (filtry suche) i FAP (filtry mokre) potrafią być kłopotliwe i drogie w eksploatacji. Ich budowa jest skomplikowana. Ponadto filtry bardzo szybko ulegają uszkodzeniom – zwłaszcza, gdy auto porusza się tylko w ruchu miejskim. Częściowym rozwiązaniem jest wypalanie filtrów, czyli uzyskanie odpowiedniej temperatury spalin poprzez jazdę na wysokich obrotach silnika i przy stałej prędkości. Jednak taki zabieg zwykle tylko częściowo usuwa problem, który potrafi szybko powrócić. Wymiana filtrów DPF lub FAP (zwykle filtry wytrzymują do 100 000 km przebiegu) wiąże się z ogromnymi kosztami, których każdy kierowca wolałby uniknąć.

Usuwanie filtrów DPF i FAP – rozwiąż problem raz na zawsze

Kosztowne wymiany, nieefektywne wypalanie filtrów, znacząca utrata mocy, ryzyko uszkodzenia silnika – te i wiele innych argumentów przemawiają za tym, aby usunąć filtry cząstek stałych. To najlepsze rozwiązanie problemu, z którego skorzystało wielu kierowców. Jeżeli Twoje auto wyposażone jest w którykolwiek z filtrów cząstek stałych – przyjedź do nas. Prowadzimy warsztat, w którym profesjonalnie zajmujemy się usuwaniem filtrów cząstek stałych – zarówno DPF (filtrów suchych), jak i FAP (filtrów mokrych). Stosujemy sprawdzone procedury usuwania filtrów, zajmując się diagnostyką i przystępując do procesu usunięcia filtra. W efekcie każde auto, które opuszcza serwis TurboElita jest sprawne i takie pozostaje, a kierowcy i nasi Klienci nie muszą już martwić się o koszty czy inne problemy związane z kłopotliwymi filtrami cząstek stałych.

Naprawiamy motoryzację – walczymy z biurokracją i ekologicznymi wymysłami – usuwamy filtry DPF i FAP. Spraw swojemu autu prezent, usuń problematyczny filtr i ciesz się przyjemnością z jazdy!