Ile kosztuje hamowanie auta?

Samochód jest na co dzień nieoceniony, oczywiście jednak, jeśli robi się z niego dobry użytek. Na pewno przydaje się, by dojechać do pracy, na ważne spotkanie służbowe czy chociażby przy dużych zakupach. Czasami jednak z tej wygody warto zrezygnować w trosce o własne zdrowie. Nie należy jednak przesiadać się do miejskiego autobusu czy tramwaju, ale znaleźć też czas, by codziennie zaliczyć przynajmniej 15-minutowy, szybki spacer.

Jeśli poszukujecie hamowni aut w Gdańsku to zapraszamy na pomiar!

Pomijając już jednak kwestie zdrowia, baczną uwagę należy zwrócić też na samo auto. By dobrze działało przez wiele lat zatroszczyć się trzeba o każdy szczegół. Nie jest ważne czy auto jest codziennie używane czy wręcz przeciwnie – często stoi w garażu lub pod przysłowiową chmurkę. Psikusa mogą równie dobrze sprawić tak samo zużyte, jak i zastane części. Właśnie dlatego auto trzeba poddawać auto regularnym przeglądom technicznym, by do minimum zmniejszyć ryzyko pojawienia się awarii w najmniej odpowiednim do tego momencie.

hamownia-aut-clio

Dziś praktycznie każdy dobry warsztat posiada też nowoczesną stację diagnostyczną, która pozwala precyzyjne zbadać części i układy w aucie. Coraz modniejsze stają się też hamownie, na których bada się stan silnika i sprawdza wszystkie związane z nim parametry – ciśnienia, temperatury, a przede wszystkim moc silnika i moment obrotowy. Hamownie są różne, ale najczęściej auta osobowe sprawdzane są na hamowniach podwoziowych. Nie ma przy tym ustalonej ceny za takie badanie. Najczęściej koszt badania ustalany jest indywidualnie. O cenie zaś decyduje nie tylko typ i model auta, ale i planowane zmiany. Jeśli w zakładzie planuje się nie tylko sprawdzić silnik, ale i wykonać chiptuning, z reguły można liczyć na bardziej atrakcyjną cenę.

Badanie na hamowni

By badanie na hamowni przyniosło możliwie najlepsze efekty, koniecznie trzeba sprawdzić je nawet kilka razy. W pierwszym teście ocenia się ogólny stan silnika, bada podstawowe parametry i ustala, co może być przyczyną zmniejszenia mocy auta. Po takim teście zazwyczaj usuwa się wykryte podczas badania usterki, by auto znów mogło trafić na hamownię. Podczas drugiego sprawdzianu testuje się ponownie auto i, jeśli planuje się chiptuning, ustala się zakres zmian, które można wprowadzić w obrębie silnika. Każde auto ma inny potencjał, ale z reguły nawet niewielki chiptuning może znacznie poprawić komfort jazdy, a jednocześnie pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze.

 

Ci kierowcy, którzy zdecydowali się na chiptuning nie tylko zauważają, że ich auto znacznie lżej się prowadzi. Zazwyczaj staje się też bardziej zwinne i dynamiczne przy tych najbardziej skomplikowanych i najprostszych manewrach.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane